Nawożenie to bardzo ważny element pielęgnacji roślin. Pozwala on na poprawę wyglądu rośliny oraz dostarcza mikro i makro składniki. Przed rozpoczęciem nawożenia warto dowiedzieć się w jaki sposób to robić, aby nie zaszkodzić roślinie.

Nawożenie

Przed rozpoczęciem nawożenia musimy pamiętać o kilku zasadach. Pierwszą zasadą jest to, że rośliny nawozimy jedynie w okresie wegetacji. Jeżeli zaczniemy nawozić roślinę w stanie jej spoczynku, jedynie możemy jej zaszkodzić. W przypadku przesadzania roślin, przed nawożeniem należy odczekać kilka tygodni. Nawozimy jedynie rośliny dobrze ukorzenione lub takie które zregenerowały swój system po przesadzeniu. Warto pamiętać o tym aby nie stosować za dużo nawozu. Nadmierne jego stosowanie może jedynie zagrozić roślinie, niż jej pomóc. Jeżeli stwierdzimy, że roślina została przenawieziona, należy ustawić doniczkę w wannie i od 5 – 10 min polewać ją wodą. Takie działanie powinno usunąć nadmiar soli z rośliny.

Jeżeli szukacie miejsca w którym możecie zakupić dobrej jakości nawozy od zaufanych producentów, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty hurtownia kwiatów.

Kategorie: Blog