Drzewa to elementy które powinny znaleźć się w każdym ogrodzie. Nadają one estetycznego wyglądu oraz chronią przed słońcem podczas wysokich temperatur. Warto dowiedzieć się jakie drzewa warto zasadzić na działce.

Drzewa

Do małych ogrodów świetnie sprawdzą się niewielkie drzewa, które nie przerosną na posesję sąsiada. Do takich ogrodów idealnie nadają się drzewa o kolumnowych koronach. Przy wejściu do domu warto jest posadzić drzewa kuliste, których korony nie będą rozrastać się za bardzo na boki. Jeżeli nasza działka ma dostęp do oczka wodnego lub jeziora, to świetnie nad nim sprawdzi się drzewo płaczące. Do dużych ogrodów naturalistycznych warto wybrać drzewa rodzime. Dobrym wyborem jest np. sosna, dąb lub klon. Są to drzewa które świetnie prezentują się w dużych, przestrzennych ogrodach. Pozwolą one na zakrycie posesji, ochronę jej przed hałasem oraz stworzą przyjemny cień podczas wysokich temperatur.

Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem sadzonek różnego rodzaju drzew, to bardzo duży wybór znajdziecie z oferty centrum drzew i krzewów.

Kategorie: Blog