Kwiaty doniczkowe to nieodłączny element wystroju każdego domu. Pozwalają one na urozmaicenie wyglądu każdego pokoju oraz gwarantują świeży wygląd pomieszczenia. Jakie kwiaty doniczkowe wybrać do domu?

Kwiaty doniczkowe

Bardzo popularnym kwiatem doniczkowym jest monstera. Monstera dziurawa to najczęściej wybierany rodzaj monstery. Charakteryzuje się ona dziurawymi liśćmi, które wspaniale prezentują się na pierwszym planie pokoju. Paprocie można spotkać w praktycznie każdym mieszkaniu. Zdecydowanie wolą one zacienione stanowiska z dużą wilgotnością. Świetnie sprawdzą się w sypialni, gdzie nawilżą powietrze, można jest również umieścić w łazience, gdzie będą czerpać parę wodną powstałej podczas kąpieli. Świetnymi roślinami doniczkowymi są storczyki. Można umieścić je miejscu o łagodnym świetle lub zacienionym miejscu. Dostępne są one w wielu kolorach, dzięki czemu możemy mieć pewność, że znajdziemy kwiat odpowiadający naszym preferencją.

Jeżeli szukacie miejsca w którym możecie poszukać wiele roślin doniczkowych, to bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty centrum florystyczne.

Kategorie: Blog