Balkon to miejsce w którym podczas okresu letniego bardzo dużo przesiadujemy. Ważne jest, aby wyglądał on estetycznie oraz cieszył nasz wzrok. Bardzo często do ozdoby balkonu wykorzystywane są kwiaty. Jakie kwiatki warto wybrać na balkon?

Kwiatki na balkon

Surfinia jest bardzo często nazywana królową polskich balkonów. Są to wspaniałe kwiaty, gdyż są bardzo okazałe oraz posiadają kwiaty w wielu kolorach, dzięki czemu możemy tworzyć z nich wielobarwne i ciekawe kompozycje. Jeżeli boicie się, że nie macie dużo czasu na ich pielęgnację, to warto wiedzieć, że surfinie nie wymagają dużo uwagi oraz świetnie rosną w cieniu oraz nasłonecznieniu. Jeżeli podobają wam się kwiaty zwisające, to dobrym pomysłem jest kupno pelargonii. Są to również niewymagające kwiaty balkonowe o niesamowitym wyglądzie. Są odporne na szkodniki oraz bardzo obficie kwitną. Bardzo dobrze znoszą suszę oraz upały, warto również dodać, że pelargonie dopasowują się do warunków pogodowych.

Jeżeli szukacie miejsca w którym możecie zakupić piękne kwiaty które można umieścić na balkonie, to warto sprawdzić ofertę giełda kwiatowa.

Kategorie: Blog