Nawozy to specjalne preparaty, których zadaniem jest dostarczenie roślinie doniczkowej mikro i makro elementów. Wiele osób zapomina jednak o tym procesie, który jest bardzo ważny. Przed rozpoczęciem stosowania nawozów warto dowiedzieć się jakie rodzaje nawozów wyróżniamy.

Rodzaje nawozów

Pierwszym rodzajem nawozów są nawozy mineralne. Największą zaletą nawozów mineralnych jest ich wygodne używanie oraz szybkość ich działania. Warto jednak mieć na uwadze, że używając ich możemy doprowadzić do zasolenia gleby. Wybierając nawóz mineralny, ważne jest aby dokładnie stosować się do zaleceń producenta. Nawozy organiczne wzbogacają glebę oraz dostarczają roślinie składników odżywczych. Ich stosowanie jest bezpieczniejsze dla roślin, gdyż nie powodują przenawożenia. Przy stosowaniu nawozów warto pamiętać aby nie robić tego często. Częste stosowanie nawozów może doprowadzić do zwiędnięcia rośliny lub ich zły stan.

Jeżeli interesuje was zakup dobrych nawozów od zaufanych producentów, to warto sprawdzić ofertę hurtownia kwiatowa. Znajduje się tam wiele sklepów w których można zakupić różnego rodzaju nawozy do każdej rosliny.

Kategorie: Blog